غرب آنلاين
اخبار استان كرمانشاه
انتصاب فرماندار کرمانشاه

براساس اخبار رسیده به غرب نیوز اوایل هفته آینده مراسم تودیع ومعارفه فرماندار کرمانشاه برگزار خواهد شدکه طی آن از زحمات آقای امیری سرپرست فعلی تشکر و به جای ایشان آقای زرین ماه منصوب خواهد شد.

عزیزی در شورای اداری استان کرمانشاه

براساس اخبار رسیده به غرب نیوزفردا سه شنبه مورخه ۲۳/۹/۸۹ حاج ابراهیم عزیزی معاون ریاست جمهور در شورای اداری استان کرمانشاه در محل استانداری کرمانشاه شرکت خواهد کرد.

تغییر مدیرکل اقتصاد و دارایی استان

مراد امیری مدیرکل اقتصاد و دارایی استان به عنوان مدیرکل اقتصادی و دارایی استان اصفهان منصوب گردید. امیری که از مدیران موفق و نمونه استان بود بیش از چندین بار به عنوان مدیر نمونه کشوری شناخته و از دست رئیس جمهور لوح سپاس دریافت کرده است.

از افراد مطرح جهت جاگزینی ایشان می توان به کیومرث امیری مدیر اقتصاد و دارایی کردستان و علی وروایی رئیس مالیاتی استان و جهانبخش کهریزی ذیحساب داگستری اشاره نمود.

[ دوشنبه بیست و دوم آذر ۱۳۸۹ ] [ 23:15 ] [ رضا ]

به قلم محمدرضا شعباني نماينده مردم كرمانشاه
محرم از راه مي‌رسد .مبداء تاريخ اسلام، سال هجرت پيامبر اسلام(ص) و ماه نخست آن محرم است. علت نامگذاري محرم آن است كه جنگ در اين ماه حرام است.
محرم با حادثه عاشورا عجين شده و
فرا رسيدن آن دل‌ها را پر از غم مي‌سازد، براي ارادتمندان خاندان پيامبر(ص) درسراسر جهان انگار محرم بهار غم است كه در آن گل‌هاي گريه مي‌شكفند.
محرم ماه برافراشتن پرچم عزاست كه دوستداران اهل بيت با دلدادگي با برافراشتن آن بر بام مساجد و حسينيه‌ها و سر در منازل، جهانيان را به عزاي سالار شهيدان دعوت مي‌كنند.
امام حسين(ع) و ياران با وفايش:
امام حسين(ع) در سوم شعبان سال چهارم هجري در مدينه به دنيا آمد. رسول خدا(ص) نام او را حسين نهاد. وي در آغوش پيامبر(ص) بزرگ شد و مورد علاقه شديد آن حضرت بود. زمان رحلت رسول خدا(ص) شش ساله بود. آن حضرت داراي صفات برجسته‌اي چون علم، شجاعت، عفو، بخشش، حلم، بزرگواري، تواضع و دستگيري از نيازمندان و بي‌نوايان بود.
در دوران خلافت پدرش علي بن ابي طالب(ع) در كنار آن حضرت بود و در سه جنگ، آن حضرت را همراهي نمود.
بعد از شهادت پدر بزرگوارش، در زمان امام حسن مجتبي(ع) مانند سربازي فداكار، مطيع رهبر و مولاي خويش، همراه آن حضرت بود. با شهادت امام حسن(ع) بار امامت امت بردوش او قرار گرفت. آن حضرت در دوران حكومت معاويه نسبت به كشتارها، دستگيري‌ها و سياست‌هاي او همواره از معترضان سرسخت بود.
پس از مرگ معاويه، يزيد به والي مدينه نامه نوشت تا از امام حسين(ع) به نفع او بيعت بگيرد، آن حضرت كه از بي‌كفايتي و فساد يزيد آگاه بود، از بيعت امتناع نمود و براي نجات دين راه مبارزه و مخالفت با حاكميت جور را در پيش گرفت. با اين وضعيت به وجود آمده آن حضرت بي‌درنگ از مدينه به مكه هجرت كرد و پس از دعوت كوفيان و شيعيان عراق براي هجرت به كوفه ابتدا مسلم بن عقيل را به عنوان سفير خويش روانه كوفه نمود و پس از دريافت جواب آنان و بيعتشان با مسلم بن عقيل در ذي الحجه سال 60 هجري به سوي عراق حركت كرد.
پس از پيمان شكني و روي گرداني كوفيان و با شهادت مسلم، اوضاع عراق دگرگون شد و آن حضرت كه با خانواده وياران جان نثار خويش عازم كوفه بود قبل از رسيدن به آن سرزمين، در محل سرزمين كنوني كربلا در محاصره دغل بازان دين به دنيا فروش سپاه كوفه افتاد، ولي هرگز سرتسليم فرود نياورد و در روز عاشورا به همراه اصحاب شهادت طلب و باوفايش در اوج شجاعت و فداكاري، ايمان و بصيرت، مظلومانه و تشنه كام به شهادت رسيد.
از آن تاريخ به بعد با فرا رسيدن ماه محرم، عشق حسيني در قلب مالامال از شور و عشق شيعيان و آزادگان جهان شعله مي‌گيرد و آرمان و اهداف خدايي امام حسين(ع) و آثار قيام حضرتش فرصتي است براي شناخت هر چه بيشتر عاشقان و هم كشتي نجات است براي كساني كه به مسير گناه و گمراهي چشم دوخته‌اند.
بار ديگر به ماه محرم، ماه خون و قيام كه از راه مي‌رسد درود مي‌فرستيم و با گلاب اشك خويش غبار راه عزاداران حسيني را مي‌شوييم و با نسيم گرم كربلايي گوش جان را مي‌نوازيم و از صميم قلب و باصدايي رسا، بر اصول اسلامي، احكام قرآني، سنت پيامبري، ولايت و امامت و تداوم آن در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران يعني ولايت فقيه پاي فشرده و هرگز تسليم ذلت نمي‌شويم.

[ دوشنبه پانزدهم آذر ۱۳۸۹ ] [ 21:3 ] [ رضا ]
[ شنبه سیزدهم آذر ۱۳۸۹ ] [ 20:21 ] [ رضا ]

 

به گزارش غرب آنلاین به نقل از غرب نیوز آقای نیکزاد وزیر محترم مسکن وشهرسازی جهت افتتاح چندین طرح مسکن مهر از جمله مسکن فرهنگیان روز چهارشنبه ۱۰/۹/۸۹ وارد کرمانشاه می شود.

 

 

 

[ سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ ] [ 20:58 ] [ رضا ]
رئیس مجلس شورای اسلامی به دعوت بسیج استان کرمانشاه روز شنبه هفته آینده به استان كرمانشاه سفر خواهد کرد. علی لاریجانی قرار است روز شنبه 13 آذر به منظور سخنرانی در جمع بسیجیان استان کرمانشاه به این استان سفر کند. لاریجانی چند ماه پیش نیز به منظور شرکت در سالروز عملیات مرصاد به کرمانشاه سفر کرده بود.
[ سه شنبه نهم آذر ۱۳۸۹ ] [ 20:53 ] [ رضا ]
[ چهارشنبه سوم آذر ۱۳۸۹ ] [ 23:26 ] [ رضا ]
.: Weblog Themes By Weblog Skin :.
درباره وبلاگ
امکانات وب